Mail listemize abone oldunuz mu?
Uzman Olmadan 5 Dakikada Emlak Sohbet Robotunuzu Yapabilirsiniz

Yapay zeka teknolojisi tüm sektörlerde yükselişe  geçerken aynı zamanda çok hızlı bir şekilde yenileniyor ve her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Yapay zeka barındıran chatbotlar zamandan tasarruf sağlamak ve 7/24 müşteri desteği vermek için firmaların web sitelerinde aktif olarak kullanılıyor.

Landbot’un yeni, kullanımı kolay yapay zeka chatbot aracını denemek için teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok. Bilgisayar ve internetin temel kurallarını bildiğiniz müddetçe Landbot ile sorunsuz çalışabileceksiniz.

Landbot kullanıcılara müşteri desteği için kişiselleştirilmiş chatbotlar yapma imkanı sunarken, aynı zamanda analitik takibi de yapıyor. Uygulama sekiz ay önce Product Hunt’ta 1700’ün üstünde olumlu oy almıştı ve sitede tüm zamanların en iyi 200 ürünü arasına girmişti.

Landbot’un anasayfasında da bir chatbot yer alıyor ve merak ettiğiniz sorulara yanıt veriyor. Ayrıca kayıt olursanız kendi chatbotunuzun da nasıl çalışacağını görebiliyorsunuz. Kayıt işlemi ise tıpkı robotla konuşmak gibi basit. İsminizi, firma ya da proje adınızı ve e-posta adresinizi girdikten sonra ücretsiz olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Landbot hiçbir şekilde yapay zeka, chatbot ya da kodlama bilgisi gerektirmiyor. Alıştırma kısmını izleyerek kısa sürede kullanmaya başlıyor, sürükle bırak mantığını öğreniyorsunuz. Öncelikle bir başlangıç mesajı ayarlıyor, ardından konuşma akışı için yeni bloklar oluşturuyorsunuz. Her blok bir soru ya da mesaj olarak görev yapıyor. Soru bloklarında birden fazla cevap tipi de olabiliyor.

Basit mesaj bloklarına linkler, fotoğraflar, YouTube videoları ya da kişisel HTML kodları ekleyebiliyorsunuz. Bloklar aynı zamanda önceki döngüye de dönebiliyor, kişisel döngüler yaratabiliyor. Her şeyin yolunda gittiğine emin olmak için önceki sürümleri test edebiliyorsunuz.

Bir kere temel konuşma mantığını kavradıktan sonra da chatbotunuzu dilediğiniz şekilde tasarlayabiliyor, arkaplan, font ve renk seçimi yaparak kendi zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama entegrasyonu gibi özellikler de var. Örneğin birisi chatbotu kullanırken Slack bildirimleri alabiliyorsunuz. Chatbotla konuşan potansiyel müşteriler ise ayrıntılı bir tabloyla sunuluyor ve .CSV dosyasının çıktısını alabiliyorsunuz.

Sandbox sürümünü kullanmak ücretsizken, bazı gelişmiş özellikler ise aylık üyelikle sunuluyor. Landbot toplamda üç paralı seçenek sunarken, başlangıç planı aylık 25 dolardan başlıyor.

DİĞER HABER
23 Kasım 2020