“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Video Konferans, Sanal Ticari Mülk Turlarının Eksik Parçası mı?

Gayrimenkul ilişkilerle ilgilidir ve yüz yüze etkileşimlerin değerini ölçmek zordur. Ancak, “biz hep böyle yaptık” iş tarzı gayrimenkulde zehirli olabilir. İnsanlar bir görevi yapmanın yeni yollarını düşünmek yerine, geleneksel metodolojilere bağlı kalmaya çalışmak için çok fazla zaman harcarlar. Ancak geri adım atmak ve soruna yeni bir bakış açısıyla yeniden yaklaşmak, sorunu fırsata çevirebilir. Salgının dünyamıza getirdiği tüm kötülükler için, aynı zamanda iş dünyamızda bizi başka nasıl bir şeyler yapabileceğimizi durup düşünmeye zorladı. Ücretsiz sanal turlar.

Pandemi sürecinde hemen yenilik yapmaya zorlanan alanlardan biri de ticari aracı kurumlardı. Geleneksel yer gösterme turları ve yüz yüze toplantılar olmadan, işler neredeyse durma noktasına geldi. Birçok şirket, ofis içi etkileşimlerden uzaktan çalışmaya geçmenin acılarını yaşadı. Ticari emlak komisyoncuları daha da büyük bir zorlukla karşı karşıya kaldılar. Sosyal mesafe nedeniyle bir fabrikada veya ticari bir mağazada bulunmadan bir yeri nasıl gösterirsiniz? Yüz yüze gösterimlere kıyasla sanal turlarda neler eksik kalıyor? Her şeyi yapmanın yeni ve daha iyi bir yolu var mı?

A Short Guide to Video Conferencing Etiquette 2022 | TA

Görüntülü toplantıların zorlukları maalesef çok tanıdık. Sesi kapatma düğmesi, olmasını istemediğiniz her zaman açıktır, çeşitli internet hızları ses ve görsel bozulmalara yol açar, vücut dili çoğunlukla görünmezdir ve sayısız başka dikkat dağıtıcı şey vardır. Üstüne ekran yorgunluğunu ekleyin. Bu süreçte ticari emlak komisyoncuları herhangi bir işi yapmak istiyorlarsa önlerinde çözülmesi gereken karmaşık bir durum söz konusuydu. Pandemide sanal turlar popülerlik kazandı. Müzeler, evde mahsur kalan insanların yeni bir yer keşfedebilmeleri için sanal turlar yapmaya bile başladı. Ancak, sanal turlar, Zoom toplantılarının yüz yüze görüşmelerin yerine geçmediği gibi, yüz yüze turların ve yer gösterimlerinin yerini hiç bir zaman alamaz. Sanal tur pandemide harika bir seçenek ama bir yer göstermeyle aynı değil. 

Pandemiyi bahane etmemize artık gerek yok. İnsanların ilgisini çekmemek için hiçbir mazeret yok, bu yüzden işe yarayan bir şey bulmalıyız, yoksa sıkışıp kalırız. Teknolojik dönüşüme hızlı adapte olmaktan, yaratıcı olmaktan ve sofistike olmaktan başka seçeneğimiz yok. Ancak her şey ticari emlak komisyoncunun kontrolünde değildir. Toplantılar genellikle yetersiz internet bağlantısı nedeniyle zarar görür. Video platformları genellikle yükleme hızı gerektirir. 

Ancak asıl yenilik, videoyu sanal turlara ve hepsini aynı yere entegre etmektir. Bir ticari mülkün pazarlama çalışmasını düşünün. Mail gönderdiğiniz şirket CFO'larının e-posta gelen kutularının listelerle dolup taştığı için nasıl göründüğünü yalnızca hayal edebiliyoruz. Bir ticari emlakçı olarak, bu gürültüden nasıl kurtulur ve insanların katılımını nasıl sağlarsınız?

İşinizi hızlandırmak için farklılaşmanız gerekiyor. Rekabette avantaj sağlamak için, daha hızlı olmalısınız, daha iyi olmalısınız. Bu farklılaşma, güzel PDF'lerin ötesine geçmeli ve sanal turların veya videoların olağan kesintilerinden ve dikkat dağıtıcılarından etkilenmeyen bütünsel bir deneyim yaratmalı.

Ticari emlak şirketleri ve danışmanlarının kalabalık bir piyasanın içerisinde olduğunu ve rekabette nasıl öne çıkacaklarını unuttukları bir şey var. Bu unutulan şey, ticari emlak piyasasında mıknatıs etkisi yaratacak ve rekabetten markalaşarak çıkacakları bir şey. Emlakbroker.com kısa bir zamanda ticari emlak markanızın bilinirliğini artırmak ve büyümenizi sağlayacak kitleleri hızla kendinize bağlayacağınız araçlar ve stratejiler sunuyor. Ticari emlak pazarında 7/24 işe yarayan yöntemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

New York Times, TBrand Studio - Studio La Plage

Ticari emlakçının pazarlama süreci genellikle saatlerce planlama, hazırlık ve tasarım gerektirir ve PDF'ler genellikle birkaç dakika içinde birinin e-posta çöp kutusuna düşer. Fakat herkes tek seçeneklerinin bu olduğunu düşündükleri için bu yöntemi deniyor. Geleneksel PDF'den yararlanmak için kesinlikle hala bir zaman ve yer var, ancak ticari emlak profesyonellerinin uygun olduğunda bu alıştırmayı hem tamamlamak hem de değiştirmek için kullanması gereken çok sayıda yenilikçi araç ve süreç var. Diğer sektörlerdeki pazarlama, uzun zamandır aynı mesajı tüm hedef kitleye haykırmaktan ve birinin ısırmasını ummaktan evrimleşmiştir. Kişiselleştirilmiş hedefleme bir zorunluluktur ve bir çözüm mevcut bir zorluğu ele almıyorsa, muhtemelen ilk değerlendirme aşamalarını aşamayacaktır. 

Birlikte bir yer gösterme turu yapmaktan daha kişisel ne olabilir? Tanıdık ve güvenilir bir ticari emlak komisyoncusunun yüz yüze etkileşimiyle eşleştirilen 360° video, yüz yüze turun yerini almaz, daha da iyi hale getirir. Kısıtlamalar kaldırılsa ve hayatlar normale dönse bile, her gün hala kaç görüntülü görüşme yaptığınızı düşünün. Ticari emlakçılar meşgul, yer arayan insanlar meşgul ve ne olursa olsun, fiziksel olarak aynı anda tek bir yerde olmakla sınırlıyız. Bu "vay" efektini arayan brokerler, güçlü etkiyi sanal tur ve video kombinasyonunda bulabilirler.

İlgili: Bir Kahve Keyfinde Klapty İle Bedava, Hızlı ve Kolay Üstelik Sınırsız Sayıda Sanal Tur Oluşturun

Virtual Reality Factory Tour - Virtual Tour, HD Png Download - kindpng

Başarılı bir pivotun gerçek işareti, standart çalışma prosedürüne döndüğünde var olmaya devam etmesi veya gelişmeye devam etmesidir. Birkaç yıl önce yaşadığımız hayatlara asla geri dönemeyeceğiz, ancak belki de birçok CRE (ticari emlak) sektöründeki zorunlu yenilik, brokerlerin hayatlarını daha iyi hale getirecektir. Videoyla eşleştirilmiş sanal turlar, ticari emlak komisyoncularının her bir mülke gitmeleri gerekmediği ve her şeyi şahsen yapmaları gerekmediği anlamına gelir. Hala kişisel yaşam tarzınızda bu esnekliğe sahip olmak istiyorsunuz, böylece daha fazla fırsat elde etmek için seyahat etmek zorunda kalmazsınız. Zaman kazanmış olursunuz.

Bir ticari mülke gitmenin deneyimsel faktörü, spektrumdaki endüstrilere sızmaktır. Perakende mağazaları, bir deneyimle ilgili oldukları kadar alışverişle de ilgili değildir. Ofisler ve ortak çalışma alanları sadece çalışılacak yerler değil, aynı zamanda işi, topluluğu deneyimlemek ve fırsatlar yaratmakla ilgilidir. Sanal turlar neden farklı olsun ki? Videonun sanal turlara dahil edilmesi, ticari emlakçılar ve müşterileri için problem olan mesafeler ile çözüm arasındaki farktır.

DİĞER HABER
04 Mart 2022