“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
WSJ'nin En İyi Brokerınden 3 Yatırım Sırrı

Emlak işinizde gittikçe daha fazla anlaşma yaptıkça, başarılı bir yatırımcı olmak için gerekenlere dair içeriden sırlar biriktirmeye başlayacaksınız. Bir milyar dolarlık anlaşmayı gölgede bıraktığınızda, o zaman bu sırlar da milyarlarca değerindedir!

Huckaby Briscoe Conroy Group'un müdürü olan Karen Briscoe, milyar dolarlık sırlarla dolu bir yatırımcı. Grubu, değeri 1 milyar doların üzerinde olan 1000'den fazla ev sattı. Ayrıca Wall Street Journal'ın En İyi Emlakçı Ekibi listesine seçildi. Karen başarısının en önemli üç sırrını ve bunları yatırım işinize nasıl uygulayabileceğinizi paylaşıyor.

Gizli #1 – Gelişen pazarlara yatırım yapın

Karen'ın ilk sırrı bir Frank Sinatra şarkısının sözleriyle açıklanabilir. “Özellikle yatırımcılar için geçerli olan en önemli ipuçlarından biri ' New York, New York ' şarkısı. Frank Sinatra'nın 'Eğer orada yapabilirsen, her yerde yapabilirsin' korolu şarkısı”. “Belirli bir pazarın temellerine bakarsanız ve yatırımcıların o pazarda başarılı olduğunu görürseniz, o zaman bir sonraki pazara [üstüne] gitmek istersiniz veya piyasanın gittiği yere gitmek istiyorsanız, o zaman benzer temellere sahip ancak uç noktada olan veya yakında herkesin olmak istediği bir sonraki yer olacak piyasaları bulun, çünkü en iyi değerler orası orası.”

Bu “New York, New York” stratejisini Starbucks ve McDonalds gibi kurumsal devler takip ediyor. Bu şirketler, gelişmekte olan bir pazara damgasını vuran temelleri ve eğilimleri araştırırlar, orada yerlerini kurarlar ve pazarın yükselmesini beklerler.

Karen'ın yatırım kriterleri arasında gösterdiği söylediği temel hususlar; iş gücünün yoğun olduğu noktalar, okullar ve metro erişimidir. Veya, "Starbucks efektini uygulayabilirsiniz. Starbucks'ın etrafında bir hale etkisinin olduğu nasıl keşfedildiğini anlamanız gerekecek" dedi. Böylece, etrafındaki bir sonraki halkaya gidebilir ve zamanla daha iyi değerlere dönüşebilecek mahalleler için o bölgeye bakabilirsiniz.”

Gizli #2 – Bir buluşma grubu başlatın

Karen'ın ikinci sırrı, bir buluşmaya veya seminere ev sahipliği yapmak. Davet edeceğiniz kişi türleri, iş modelinize ve yatırım nişinize bağlı olacaktır. Bir broker olarak Karen, " yerel finansman sağlayan şirketler, bankalar ve finansal danışmanlar gibi diğer profesyonellerle birlikte yatırımcı seminerleri düzenledik, çünkü onların da portföylerinin bir parçası olarak gayrimenkul sahibi olmak isteyen bir müşteri havuzları var" dedi.

Bir buluşma grubu oluşturmanın birçok yolu bulunuyor. Karen'ın buluşmasını rakiplerinden ayırmasının ana yolu, onun sadece gayrimenkule ilgi duyan kişileri davet eden olmasıdır. “Bu bağlamda seminerler yapan birçok emlakçı olduğunu biliyorum, ancak biz bunu yalnızca davetiye olarak tutuyoruz ve bu şekilde bu profesyoneller müşterilerini davet ediyor ve müşterileri için katma değerli bir hizmet sunuyor.”

Sır #3 – Derhal Harekete Geçin

Karen'ın aynı zamanda en İyi tavsiyesi olan son sırrı, şimdi başlamaktır. "Bir ağaç yetiştirmek için en iyi zamanın 20 yıl önce olduğunu ve ikinci en iyi zamanın şimdi olduğunu söyleyen bir Çin atasözü vardır". “Gayrimenkul yatırımı için de aynı şeyi söyleyebilirim. Bence gayrimenkule yatırım yapmak için en iyi zaman 20 yıl önceydi ve bir sonraki en iyi zaman şimdi. Bence birçok insan bununla felç oluyor ve bununla bağlantılı çok fazla lojistiğe sahip olduğu gerçeğini göz ardı etmiyorum, ancak fikir sadece kendinize güvendiğiniz bir emlak uzmanı bulmak, birlikte çalışabilecek bir finansör bulmak.”

Çözüm

Milyar dolarlık bir komisyoncu olan Karen Briscoe'nun başarısının üç sırrı var:

  • Gelişen pazarlara yatırım yapmak
  • Yalnızca davetli bir buluşma grubuna ev sahipliği yapma
  • Hemen harekete geçmek
DİĞER HABER
03 Şubat 2022