"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi Emlak Sektörüne Fiyat Şeffaflığını Nasıl Getiriyor?

Yapay Zeka ve Makine Öğreniminin ortaya çıkışı, gayrimenkul sektöründe bir paradigma değişikliği getirdi. Entegre AI ve Makine Öğrenimi donanımlı modelleri ile çevrimiçi emlak pazarları, şüphesiz emlak sektörüne yardımcı olan en umut verici fütüristik kavramlardır.

Bunların mülk değerlemesi, trend analizi ve fiyat tahmini için en pratik araçlar olduğu biliniyor. Bir evin ideal fiyatlandırma aralığını belirlemek için AI ve Makine Öğrenimi, büyüklük, oda sayısı, mülk yaşı, ev kalite özellikleri ve makroekonomik demografi gibi mülk parametrelerini dikkate alan bir regresyon modeli kullanır. Sonuç olarak, AI algoritmaları coğrafyaya veya gelecekteki gelişime bağlı olarak fiyatlandırmayı tahmin edebilir.

Ek olarak, AI ve Makine Öğrenimi, bir bölge veya mahallede; Lojistik, sosyal olanaklar ve kamu hizmetleri, yağış oranları, güneş ışığı mevcudiyeti, otomobil yoğunluğu, kirlilik seviyeleri, bölgedeki eğlence etkinlikleri ve çok daha fazlası gibi değerli sosyal verilerle büyük algoritma hatlarının entegre ederek emlak piyasası hakkında daha kesin ve doğru bilgiler sağlıyor. AI, mülk satma ve satın alma sürecini kolaylaştırmış olsa da, yetenekleri sadece bununla sınırlı değil. Ana ve en önemli şey, AI ve Machine Learning'in ev değeri tahminini daha doğru ve kullanışlı hale getirerek satın alma süreci boyunca daha fazla şeffaflık sağlamasıdır.

Ayrıca, bunun gibi teknoloji entegrasyonları, ev satın alma deneyiminde şeffaflıktan daha fazlasını sunuyor. Örneğin, AI ve ML, çevrimiçi listelemelerden müşterilere mülk önermeye kadar müşteriler için evde aramayı kolaylaştırmada büyük rol oynuyor.

Son olarak, emlak komisyoncularının güvendiği temel yeteneklerden biri, AI'nın geleceği "tahmin etme" kapasitesidir. Örneğin, AI, mülk değerlerini ve kira oranlarını tahmin ederken faydalı verileri ortaya çıkarır. Bu senaryoda, AI modeli, belirli bir bölge değer analizi oluşturmak için kamu kayıtlarından, alternatif rotalardan, suç istatistiklerinden ve okul bölgesi tahminlerinden bilgi toplayabilir.

Yapay zekanın uygulanması verimliliği, yönetim maliyetlerini, şeffaflığı ve en önemlisi varlık değerlemesini olumlu yönde etkileyecektir. Yapay zeka devrimi tartışmasız bir şekilde geldi ve burada kalacak. Gayrimenkulde yapay zeka, müşterilere ilgili bilgileri en şeffaf şekilde sunarak tüm emlak alım satım sürecini dönüştürecek zekaya sahiptir.

Gelecekteki gayrimenkul işlemleri otomatikleştirilecek ve yapay zeka verileriyle desteklenecektir. Yapay zeka ve Makine Öğrenimi, kullanımları daha uygun hale geldikçe günlük hayatımızda daha yaygın hale gelecektir.

Teknolojinin muazzam gücünü kazançları için nasıl kullanacaklarını anladıklarında, emlakçıların endişelenecek bir şeyleri kalmayacak, çünkü tüm emlak alım ve satım sürecini düzene sokuyor ve müşterilere en şeffaf şekilde ilgili bilgileri sağlıyor.

DİĞER HABER
18 Ağustos 2022