"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
YouTube Fenomenleri, Danışmanların Lüks Evler Satmasına Yardımcı Oluyor

Wall Street Journal'ın haberine göre, ultra lüks mülklere odaklanmaya yönelik bu yeni trend, YouTube'un "gizlilik takıntılı ev satıcıları için bile önemli bir pazarlama kanalı" statüsünü iyileştirdi. COVID-19 pandemisi çok az insanın radarına giren evleri gezebileceği anlamına geldiğinden, Youtube bu süreçte en etkili pazarlama kanalı olarak öne çıkıyor.

YouTube kanalında 820.000'den fazla abonesi bulunan YouTuber Enes Yılmazer, Nevada'daki Tahoe Gölü'ndeki lüks malikanelerden New York'un “Billionaires Row”daki çatı katlarına kadar ABD'nin en pahalı evlerinden bazılarında canlı videolar yayınlıyor. Büyük ilgi çeken bu videolar genellikle milyonlarca görüntüleme kazanıyor ve binlerce yorum üretiyor.

YouTube'da yüksek kaliteli gayrimenkullerdeki artış, bazı danışmanlara portföylerini pazarlamak için sosyal medya fenomenleriyle çalışmaya ilham veriyor. Emlak danışmanı Rochelle Maize, Kaliforniya'da listelenen 5.3 milyon dolarlık bir eve daha fazla dikkat çekmek için bir dizi TikTok fenomeni ile anlaştığını söylüyor. TikTok fenomenlerine gönderilen çevrimiçi teklif formunda satılık listesindeki lüks malikanede iki saat çekim yapmak için başvurabileceklerini açıklıyor. İki katlı havuz kaydırağı, müzik odası, kayıt stüdyosu, sanat ve el sanatları odası ve oyun odası da dahil olmak üzere, evin “viral değerinde alanlara” çekim için erişim sağlanıyor.

1,5 milyondan fazla abonesi olan bir diğer popüler YouTuber Erik Conover, Journal'a videolarının kanalında sunduğu evler için potansiyel alıcıları çekmeye kesinlikle yardımcı olabileceğini söylüyor.

İlgili: Geleceğin Pazarlama Yöntemi: Influencer Pazarlama

Yine de, herkes lüks mülkleri pazarlamaya çalışırken sosyal medyanın gidilecek tek yol olduğuna inanmıyor. Mülk sahiplerinin gizlilik endişeleri olabileceği gibi alıcılar, gelecekteki evlerinin bu kadar halka açık hale gelmesinden de endişe duyabilirler.

Ülke çapında bir emlak halkla ilişkiler firması olan Society Group'un kurucusu Alexander Ali, "Çok yüksek düzeydeki birçok satıcı, mahremiyetin bir kısmını korumak istiyor. Alıcılarımız, herkesin yatak odalarını ve evin genel düzenini güvenlik açısından görmesini istemezler." görüşünü paylaşıyor.

DİĞER HABER
10 Eylül 2021