"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zenginlik Bir Zihniyettir: Piyango Kazananlar Neden Zengin Olamazlar?

Piyangodan milyonlarca kazanan, ancak piyangoyu kazanmadan önceki kadar parasız kalan piyango kazananlarının internetteki manşetlerini bulmak için çok uzağa bakmanıza gerek yok.

“Milli Piyango talihlilerinin ibretlik hikayeleri….”

"Milli Piyango İkramiyesinin Her Zaman Mutluluk Getirmediğini Kanıtlayan 9 İbretlik Hikaye"

Bu yüzden politikacıların “zenginliğin yeniden dağıtılması” hakkında konuştuklarını duyduğumuzda başımızı sallamamız gerekiyor. Zenginliği yeniden dağıtamazsınız. Zenginlik bir ruh halidir.

Popüler inanışın aksine, çoğu zengin birey kendi kendini yetiştirmiştir. Hepsi ağızlarında gümüş kaşıklarla doğmadılar. Sonuç olarak zenginler, paraya orta sınıf ve yoksullardan farklı davranırlar.

Fakirler parayı ihtiyaç duydukları şeyleri satın almak için bir değişim  aracı olarak görürken, zenginler onu bir araç olarak görüyorlar - daha fazla para kazanmak için işe koyabilecekleri bir şey.

Fakirler para harcarken, zenginler yatırım yapar - ama herkes gibi değil. Orta sınıf, paralarını borsa simsarlarının düzenbazlıklarına karşı savunmasız olan hisse senetlerinde ve yatırım fonlarında saklıyor, kripto paralarıyla kumar oynuyor. Üstelik yatırımlarından geri dönüş alıp alamayacaklarından emin değiller.

talihli-1
10 milyon lira kazanıp memurluktan istifa ettikten sonra tekrar memur olmak için başvuran A.Y.

Zenginler, paralarını dokunabilecekleri ve hissedebilecekleri varlıklara koymayı tercih ederler, bu yatırım türü gelir üreterek onlar için işe yarar bir zenginlik sağlar: Ticari Gayrimenkul Yatırımı

Zenginler neden işletmeler ve ticari gayrimenkul gibi maddi varlıkları tercih ediyor? Çünkü bu tür varlıkların piyasaları likit değildir ve sürü zihniyetine karşı savunmasız değildir.

Kalabalıkların çılgınlığı, piyasa likiditesi nedeniyle sadece birkaç hafta ve gün içinde borsayı ve portföyleri batırabilirken, işletmelerin ve gayrimenkullerin değeri, likit olmadıkları için aynı kırılganlıklara duyarlı değildir. Yatırımcılar, bir telefon ekranına tıklayarak varlıklarını tasfiye edemezler.

Zenginlerle diğer herkes arasındaki bir diğer fark, uzun oyunu oynamalarıdır. Zenginler her seferinde piyangoyu kazanma peşinde değiller. Bunun yerine, mevcut pasif gelir akışlarını büyütmek veya ek gelirler yaratmak için yeniden yatırım yapabilecekleri güvenilir ve tutarlı nakit akışından memnunlar.

Zenginler maddi varlıklara yatırım yaptıkları için iki getiri kaynağından yararlanırlar:

  • Gelirden elde edilen getiriler.
  • Gayrimenkul varlığının değerlenmesinden elde edilen getiriler.

Uzun oyunu oynamak, zenginlerin her iki getiri kaynağından da yararlanmalarını sağlar.

Scotland's biggest lottery winner welcomes 'shock' lockdown baby aged 48 -  Edinburgh Live

Orta sınıf ve yoksullar asla yeterli paraya sahip değiller çünkü paralarını yıkıcı varlıkların kara deliğine atıyorlar.

Yıkıcı varlıklar, cüzdanınızı şişirmek yerine yalnızca cüzdanınızdan para alan varlıklardır. Arabalar, oyuncaklar ve giysiler – bunların hepsi yıkıcı varlıklardır – ve sanılanın aksine eviniz bir yatırım değildir. Düşünürseniz, bir ev satana kadar para tuzağıdır. Bir ev sahibi olmak için gereken tüm bakım ve onarımları düşünün, ne dediğimizi anlayacaksınız.

İnsanlar genellikle yan komşudaki milyoneri tanımazlar, çünkü bu zenginler ortalıkta fazla görünmez ve paralarını çarçur etmezler. Bunun yerine, gelir getiren işletmeler ve servetlerini tüketmek yerine zenginlik inşa eden, nakit akışı sağlayan ticari gayrimenkuller gibi üretken varlıklar edinerek paralarını kullanmayı tercih ederler.

İlgili: Zihniyet: Gayrimenkul Yatırımında Başarıya Giden Adımlar

talihli-5
Önce zengin oldu sonra ayakkabı boyacısı

Fakirlere para atmak onları zengin yapmaz.

Fakirlerin paraya karşı tutumlarında bir değişiklik meydana gelmelidir. Zengin olabilmelerinin tek yolu budur - parayı yıkıcı varlıklar satın almak için kullandıkları bir şey yerine üretken varlıklar elde etmek için bir araç olarak görmeye başladıklarında zengin olurlar. O zamana kadar, maaştan maaşa zam bekleyenlerden birinin hikayesi olarak yaşayacaklar.

DİĞER HABER
15 Mart 2022