"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zillow İlk iBuyer Reklamlarını TV'de Yayınladı

Amerikanın milyar dolarlık yenilikçi emlak girişimi Zillow, ilk iBuyer reklamlarını Tv'de yayınlamaya başladı. Zillow'un emlakçılardan rol çalan bu girişimi hali hazırda faaliyet gösteren OfferPad, Knock, OpenDoor, Zillow emlak ilan siteleri ile rekabeti farklı bir noktaya taşıyor.

Emlak endüstrisinde emlakçılardan rol çalacağı aşikar olan bu girişimin istatistikleri ise oldukça düşündürücü.

Bir Zillow yetkilisinin yapmış olduğu açıklamaya göre, İbuyer reklamlarının televizyonda yeni dönmeye başlamasına rağmen, her beş dakikada bir satıcı talebi aldığını ve bu taleplerin günlük yaklaşık 100 milyon dolar değerinde olduğunu ifade ederek, üç ila beş yıl içerisinde, ayda 5.000 konut satın alarak 20 milyar dolar gelir elde etmeyi beklediklerini de ifade ediyor.

Danışmanlardan Rol Çalan Çalana!

Emlak sektörü teknoloji girişimlerinin yeni ve farklı iş modellerini tasarlaması sonucunda bozulmalarla karşı karşıya kaldı. Üstelik sadece bir cephede değil. İBuyer benzeri iş modelleri tüketicilere ve profesyonellere daha fazla bilgi ve erişim kolaylığı sağlayarak danışmanların iş yapma biçimine bir alternatif sunuyor.

Tüketicilerin bir emlakçıya olan ihtiyacını tamamen atlamaları için yardımcı olmayı amaçlayan bu girişimlerin hedefinde danışmanların pastasına ortak olmak yatıyor. Geleceğin emlak danışmanlarını teknolojinin önlenemeyen yıkıcı yenilikleri karşısında zor günler bekliyor. Pekala ne yapmamız gerekiyor dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle teknolojiyle dost olmalıyız ve geleceğe hazır olmak için değişime hazır olmalıyız.

Ayrıca okuyunuz: İBuyer: Bir Danışmanla Çalışmak mı Yoksa Online Platformlar Aracılığıyla Satış Yapmak mı?

DİĞER HABER
07 Mart 2019