"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Görmeden Satın Aldığı Evi Beğenmedi 84 Yaşında Emlakçı Katili Oldu

5 Ekim'de Virginia emlakçısı Soren Arn-Oelschlegel bir ev satıyor ve neşeli bir mesajla bu satışı Facebook'ta kutluyor "Şehir dışından alıcımı tebrik ederim". “Ona ihtiyaçlarına uygun bir ev bulabildiğim için çok mutluyum! Siz de mutlu bir alıcı olmak ister misiniz? Beni ara!"

Üç gün sonra, yerel haber kaynaklarına göre evden memnun olmayan alıcı tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda hayatını kaybediyor. Arn-Oelschlegel'in müşterisi, 84 yaşındaki Albert A. Baglione, Alabama'da yaşadığı ve Portsmouth, Virginia mülkünü görmeden satın almak için bir sözleşme imzaladığı belirtildi. Alıcı ve Arn-Oelschlegel'in Baglione'nin evin resmi mülkiyetini devralmasından önce son bir inceleme için evde oldukları bildirildi.

İlgili: Ne Kadar Güvendeyiz? Güvenlik Konusuna Yenilikçi Bir Bakış

Virginia Polis Departmanı, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bay Baglione polise telefon açarak emlakçısını öldürdüğünü söyledi”. “Evde karşılaşma sırasında Bay Baglione'nin elinde bir silah vardı. İfadesinin ardından kapısını kapattı ve polis bir silah sesi duydu. Polis, konutun çevresinde güvenlik önlemi aldı ve intihar eden Baglione'yi bulmak için eve girdi. Polis, 41 yaşındaki Soren Arn-Oelschlegel'i ölümcül bir kurşun yarasıyla hayatını kaybettiğini açıkladı.”

İsmini vermeyi istemeyen komşularından biri, yeni ev sahibinin davranışlarında bir tuhaflık olduğunu söyledi.

Komşusu yaptığı açıklamada “Hiç doğru davranışlar sergilemiyordu”. “Bütün gün caddede bir aşağı bir yukarı araba kullanmaya devam etti.” açıklamasında bulundu.

Emlak komisyoncularının şiddetle saldırıya uğraması, soyulması ve cinsel saldırıya uğraması hikayeleri son yıllarda çok yaygın hale geldi. Ulusal Emlakçılar Birliği'ne göre, bu suçların çoğu önceden planlanıyor. Dernek, tüm emlakçıların tehlikeyle karşılaşmaları durumunda her zaman yanlarında bir “panik butonu” taşımasını tavsiye ediyor. ABD Çalışma İstatistikleri Bakanlığı'na göre, 2019'da 87 emlak uzmanı iş başında hayatını kaybetti.

İlgili: Emlakçılık İşi Katiliniz Olabilir

DİĞER HABER
13 Ekim 2021