"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Realtor Talks: Bu TED Videolarını İzlerken Her Cümlesini Not Almak İsteyeceksiniz

Herkes başarılı olmak ister, ancak herkes nasıl başarılı olacağını bilmiyor.

Uzaklara gitmemize yardımcı olacak pek çok şey var, ancak çok azı bir TED Talk kadar güçlendirici ve ilham verici.

Bir TED Konuşmasını dinlemek, bilgi edinmenin, yeni inovasyon kaynakları keşfetmenin ve hayatınıza başarıya doğru hızlı bir başlangıç ​​yapmanın harika bir yoludur.

Her biri, her birimizin yararlanabileceği, öğrenebileceği ve hemen uygulamaya başlayabileceği bir şey sağlar.

Başarılı olmak konusunda gerçekten ciddiyseniz, izleyin, dinleyin ve öğrenin.

Ernesto Sirolli: Birine Yardım Etmek İster misiniz? Kapa Çeneni ve Dinle

"Bir konuş iki dinle" Atasözünün bize öğrettiği bir tavsiye sadece baskıyı azaltmakla kalmaz, satış sürecinizi takdire şayan bir kapanışa dönüştürür. Bu çok basit ve önemli tavsiyeyi uyguladığınızda siz de bu değişime inanamayacaksınız.

Chris Voss: Bir FBI Müzakerecisi Size Müzakere Etmeyi Öğretir, Farkı Asla Atlamayın

Çoğunuz gibi biz de kariyerimiz boyunca birkaç sinir bozucu müzakerede bulunduk. Ortada büyük anlaşmalar vardı ve doğru hareket edeceğimiz alanlar sınırlıydı. Neyse ki bu sınır Chris Voss'u keşfetmeden önceydi. Chris, FBI ile gerçek bir rehine müzakerecisiydi. Fiyatlar veya tavizler üzerinde pazarlık yapmak yerine, Chris masum insanların hayatlarını tehlikeye attı. Kariyeri boyunca Chris, güven ve zeka ile müzakere etmek için kusursuz bir sistem geliştirdi. Bu videoyu izlerken her cümlesini not almak isteyeceksiniz.


Eddie Obeng: Sürekli Değişen Pazarlama Dünyasına Nasıl Uyum Sağlanır

Başarısızlığı kucaklamak ve onu başarıyı engelleyen bir güçlük olarak düşünmek yerine, değişimin bir parçası olarak görmek...  Eddie'nin yaklaşımı, değişimin kaçınılmazlığına ve değişimin sizin için nasıl işe yarayacağına odaklanıyor.

 

Malcolm Gladwell: David ve Goliath'ın Duyulmamış Hikayesi

Çoğumuza tanıdık gelen eski bir hikaye-dev ve iyi donanımlı savaşçı Goliath, yalnızca bir sapan ve beş taşla silahlanmış genç bir çocuk tarafından yenilir.

O kadar klasik bir hikaye ki, herhangi bir mazlumun zaferi için her yerde her alanda kısa yol olarak kullanılmaya başlandı. Ama bildiğimizi sandığımızdan geri dönersek ve ayrıntılara dikkat edersek, hikaye bize çok farklı bir şey anlatıyor olabilir.

DİĞER HABER
16 Kasım 2021