"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
'Zengin Baba Yoksul Baba' yazarı Kiyosaki ve "The Big Short"dan Burry Emlakta Büyük Çöküş Bekliyor

Robert Kiyosaki, Perşembe günü attığı bir tweet'te yatırımcıları piyasadaki büyük çöküşe ve sancılı ekonomik gerilemeye hazırlıklı olmaları konusunda uyardı ve fiyatlar düştüğünde birkaç varlığı elden çıkarmayı planladığının sinyalini verdi. "Zengin Baba Yoksul Baba" yazarı "Çöküş ve Depresyon geliyor" açıklamasının yanı sıra piyasalarla ilgili görüşü tam bir felaket senaryosu: "Altın, gümüş, bitcoin ve emlak da çökecek." "Çöküşten sonra daha fazla altın, gümüş, bitcoin, gayrimenkul almaya hazırım" diye devam etti. "Farkında ol. Kendine iyi bak."

  • Robert Kiyosaki, piyasaların çökmesini ve ABD ekonomisinin bir depresyona girmesini bekliyor.
  • "Zengin Baba Yoksul Baba" yazarı, fiyatlar düştüğünde bitcoin, altın, gümüş ve emlak satın almayı planlıyor.
  • "The Big Short"dan Michael Burry ve GDO patronu Jeremy Grantham da patlamak üzere olan bir balon görüyor.
Rich Dad Poor Dad author predicts biggest ever economic crash in October
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

Kiyosaki, bir yıldan uzun süredir yaklaşmakta olan bir çöküş hakkında tweet atıyor, bu nedenle kişisel finans gurusunun son uyarısına şüpheyle yaklaşılmalı. Yine de, düşüş eğiliminde olan diğer bazı uzmanların aksine, çöküş sonrası satıştan yararlanmak niyetinde olduğunu özgürce kabul ediyor ve bunu hem bir satın alma fırsatı hem de endişe verici bir olasılık olarak görüyor.

Rich Global ve Rich Dad Company'nin kurucusu bu yılın Haziran ayında paylaştığı tweet'inde "İyi haber, zengin olmanın en iyi zamanı bir kazadır" dedi . "Kötü haber, bir sonraki kaza uzun olacak." dedi.

La mas completa recopilación realizada sobre la filosofía de inversiones de  Michael Burry
Büyük Açık: Az Önce Amerikan Ekonomisine Karşı Bahse Girdin

Geçen çeyrekte bir piyasa çöküşü beklentisiyle hisse senedi portföyüne bıçak çeken "The Big Short" şöhretinden Michael Burry'nin aksine, Kiyosaki, "Ben daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum, kiralık gayrimenkul ve yağ satın alıyorum" tweet atarak takipçilerinede şu soruyu sordu:  "Peki siz ne satın alıyorsunuz?"

Kiyosaki, Burry ve GDO'nun kurucu ortağı Jeremy Grantham, mevcut piyasada alarm veren ve balonun patlamak üzere olduğu konusunda uyaran yüksek profilli yorumculardan sadece birkaçı. Leon Cooperman, Stanley Druckenmiller ve Warren Buffett'in sağ kolu Charlie Munger gibi milyarder yatırımcılar da spekülatif çılgınlığın sürmeyeceği konusunda yatırımcıları uyardılar.

DİĞER HABER
11 Aralık 2021