"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Tahmini Doğru Çıkan Yapay Zeka Şirketi, Metaverse Emlak Çılgınlığının Yaşanacağını Öngörüyor

Sanal arazi için çılgın çizgi muhtemelen yeni başlıyor. Tahmine dayalı analitik firması NWO.ai'ye göre, arsaların milyonlarca dolara satıldığı Decentraland ve Sandbox gibi metaverselerdeki emlak satışları, Mayıs ayında zirve yapmadan önce hızlı bir tempoda devam edecek gibi görünüyor. 

Makine öğrenimi mühendisi Julia Myers, "Bu mülklerin kullanımının gerçekten arttığını görüyoruz; insanların gerçek para kazanabildiğini, bu mülkleri satın almanın nakite eşit olduğunu görüyoruz. Bu satışları artıracak," dedi. 

Why experts predict metaverse property investment could be better than  physical | CryptoSlate

Neredeyse üç yıl önce başlatılan bir yapay zeka girişimi olan NWO, diğer şeylerin yanı sıra, daha geniş ortaya çıkan anlatıları tahmin etmek için haber makaleleri, sosyal medya platformları Twitter ve Reddit ve Google Arama gibi milyonlarca metni izliyor. Örneğin, NWO, AI'sının bir yıl önce GameStop gibi aracı şirketlerde büyük kazançlar elde eden milyonlarca perakende tüccarı öngördüğünü ve Çinli emlak şirketi Evergrande için sıkıntıları öngördüğünü söyledi.

İnsanların etkileşimde bulunabileceği, alışveriş yapabileceği ve avatar olarak oyun oynayabileceği sanal bir dünya olan meta veri tabanı etrafındaki hikayeler son zamanlarda popüler oldu. Grayscale'e göre, metaverse 1 trilyon dolarlık bir pazar fırsatını temsil ediyor. Yakın tarihli bir haber bülteninde NWO, "Hipe, onu destekleyecek sayılara sahip: Metaverse arazi parsellerine 100 milyon doların üzerinde harcandı." açıklamasında bulundu.

Greater than $ 100 million price of metaverse land was offered in a single  week – Daily News Day

Geçen yıl, Republic Realm'e satılan 4.3 milyon dolarlık Sandbox arazisi gibi göz kamaştırıcı sanal emlak satışları oldu. Bu arada, Tokens.com gibi şirketler, insanların benzer avatarları için en son moda trendlerini satın alabilecekleri ilk metaverse Moda Haftası da dahil olmak üzere büyük etkinlikler için Decentraland'da yer kiraladıkça, metaverse arazi kiralama konusundaki tartışmalar da hızla artıyor.

İlgili: Kârlı Bir Metaverse Gayrimenkul Yatırımının Unsurları

Myers, "Konum gerçekten çok büyük" dedi. "Gerçek hayatta gayrimenkul ile aynı, tamamen nerede olduğunuzla ilgili."

NWO'ya göre, Decentraland önde gelen metaverse platformu haline geldi ve Moda Haftası gibi yaklaşan etkinlikler bunu daha da sağlamlaştıracak gibi görünüyor. Crypto.com'a göre, metaverse'e gittikçe artan ilgi, yalnızca Decentraland gibi metaverse'ler için yerel jetonlardaki fiyatların hızla artmasıyla desteklendi. 

How To Buy Land in the Metaverse | The Motley Fool

Myers, "İnsanlar bu platformlara güvendikçe ve geleceğin burada olduğu gerçeğiyle, yalnızca [satışların] arttığını göreceğimizi tahmin ediyorum." dedi.

Bu gelişmeler sadece birer tahmin mi yoksa yatırımcılar için alternatif bir fırsat mı yakın zamanda bekleyip göreceğiz.

DİĞER HABER
27 Ocak 2022