“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Küçük Bir Coğrafi Çiftlikten Bol Miktarda Hasat Alın

Emlakçıların yüzde 99'unun uzmanlık bölgelerini iyi işletmediğini söyleyebiliriz. Sadece küçük bir mahallede bile olsanız oranın muhtarı olmak için çalışmalısınız.

Uzmanlık bölgenizin küçük bir mahallesine şimdilik bahçe diyelim!

Küçük başlamak iyidir. Sadece bahçenizin genişletilebilir olduğundan emin olun çünkü hasadı toplamaya başladığınızda muhtemelen tam teşekküllü bir çiftlik isteyeceksiniz.

Çiftliğiniz/bahçeniz için bir yer seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda faktör var, ancak en önemlilerinden biri şudur: O mahalledeki havayı seviyorsunuz! Bölgeye bir yakınlık hissediyorsunuz. Yerel işletmeleri, baskın ev tipini ve en önemlisi bu evleri seven insanları seviyorsunuz.

İlgili: Bölge Uzmanı Olduğunu İddia Eden Emlak Danışmanları Gerçekten Öyle mi?

Bir coğrafi çiftlik/bahçe işletmesinin - bariz olanın (daha fazla) dışında sayısız faydası var. En önemlilerinden biri, becerilerinizi uygulama ve geliştirme fırsatıdır.

Örneğin, işinizin ilk yılında ne yapıp edip fiyatlandırma uzmanı olmalısınız - sarraflar gibi. Herhangi bir mülkü fiyat uzmanlığı sayesinde, bölgenizde sizden 20 yıl daha fazla deneyime sahip kişiler olsa bile, herhangi bir değerleme uzmanından çok daha doğru bir şekilde fiyatlandırabilirsiniz.

Kilit nokta şu: Fiyatlandırma becerileriniz uzmanlık bölgenizle sınırlı kalmayacak (diğer bölgeler için de uzmanlığınız geçerli) ve çok yetenekli bir fiyatlandırma uzmanı olacaksınız.

Fiyatlandırma uzmanı olmak, tüm kariyeriniz boyunca size rakiplerinize karşı belirgin bir avantaj sağlayan kritik derecede önemli bir beceridir. Bu beceriyi uzmanlık bölgenizde yoğun pratik yaparak kazanacaksınız.

İlgili: Kendi Bölgenizdeki Satıcı Müşterileri Kaybetmeye Bir Son Verin!

Bir Emlakçı için bir çiftliğin/bahçenin, profesyonel bir golfçünün yeşil alanı gibi olduğuna inanıyoruz. Bir golfçü, günde sadece 500 golf topunu şapırdatarak daha iyi olamaz. Bir golfçü her oyunda yeni şeyler dener. Sebep ve sonuç hakkında düşünür. Golf sporunun efsane oyuncusu Tiger Woods, kupalarını satın almak için herhangi bir ödeme yapmadı. O yeşil çimlerinde yürüyüş yaparak onları kazandı. Uzmanlık çiftliğinizde sizin için aynı...

Her geçen zaman diliminde çiftliğinizde fiyatlandırmadan daha fazlasını öğreneceksiniz. Tüm becerilerinizi geliştireceğiniz yer orası. Örneğin, insanlarla nasıl daha etkili iletişim kurucağınızı, işinizi nasıl takip edeceğinizi ve kendinizi nasıl pazarlayacağınızı çiftliğinizden öğreneceksiniz. Çiftliğinizde becerilerinizi geliştirmek daha kolaydır çünkü en çok güvene sahip olduğunuz yer orasıdır. Kazanılan güven her şeyi kolaylaştırır.

Bu arada, çiftliğinizde reklam vermek için binlerce dolar harcamanıza gerek yok. İsterseniz el ilanlarına ve otobüs banklarına para harcayabilirsiniz. Ancak ücretli pazarlama çabalarınız aşağıdakiler için ikincildir:

  • Bölge uzmanı olmak
  • Bölge uzmanı olduğunuzun bilinmesini sağlamak.

Gayrimenkulde büyük bir başarı elde etmek istiyorsanız, “yeterince iyi” olmayı bırakmaya karar verin ve bu konuda bir şeyler yapın. Çiftliğinizde en önemli bölge uzmanı olmak, kendinizi pazarınızdaki yüzde 99 "yeterince iyi" emlakçılardan ayırmanın bir yoludur.

DİĞER HABER
18 Haziran 2022