"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Neden Emlakçılar Sosyal Medyada Başarısız Oluyor?

Sosyal medya aslında gayrimenkul danışmanları için paha biçilemez bir değere sahip fakat dürüst olmak gerekirse çoğumuz bu fırsatı tepiyoruz. Birçok danışman sosyal medyayı yeteri kadar etkili kullanamazken, insanlarla ilişkilerini geliştirme ve daha çok dönüşüm alma imkanını elinden kaçırıyor. Peki bu kişiler hangi noktada yanlış yapıyor?

Sayfanızı İlanlarla Doldurmayın

Birçok danışmanın sosyal medya sayfalarına bakarsanız, ev ve arsa ilanları dışında bir şey muhtemelen göremeyeceksiniz. Elbette potansiyel alıcılar için ilanlar önemli fakat insanların sosyal medyayı kullanma amacını unutmamak gerek.

Düşünsenize, sizce kaç kişi Facebook hesabını ev ilanlarına bakmak için kullanır? Dolayısıyla bütün gün ev ilanları paylaşırsanız, takipçileriniz de böyle bir arayışta değilse soğuyacak ve içeriğinizle ilgilenmeyecektir.

Belki paylaştığınız ilanları gören birinin ilgisini çekebilirsiniz fakat profesyonel bir danışmanın sosyal medya hedefleri uzun vadeli olmalıdır. Şu soruya yanıt vermelisiniz; sayfanızla yılda birkaç satış fazla yapmayı mı hedefliyorsunuz, yoksa kendinizi bir markaya dönüştürmeyi mi?

Sizin için yararlı olacak şeyleri düşünün. Sosyal medyayla insanları ev alıp satma işlemleri hakkında bilgilendirebilir, onlarla etkileşim kurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sık sık sayfalarınızı kontrol edin ve gelen sorulara yanıt verin.

Ara sıra ilan paylaşımları yapmanız göze batmayacaktır fakat asla odak noktanız bu olmasın.

Rakamlara Değil, Deneyimlerinize Yer Verin

Herkes kendi başarısının takdir edilmesini sever fakat bir emlakçı olarak sosyal medyada istatistiklere çok fazla odaklanmamalısınız. Örneğin devamlı sattığınız evlerin değerinden ya da kaç satış yaptığınızdan bahsetmek yerine, birkaç anınızdan bahsederek insanlara nasıl yardımcı olduğunuzu dile getirin.

Hikâye ve deneyimlerinizle bilginizi aktarabilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz. 1 milyon liralık bir ev sattığınızdan bahsetmeniz potansiyel müşteri için pek de bir anlam ifade etmeyecektir. Fakat onun yerine bir müşterinize nasıl hayallerindeki evi bulmasına yardımcı olduğunuzu anlatırsanız, sizin nasıl bir emlakçı  olduğunuzu daha iyi anlayacaktır.

DİĞER HABER
01 Ağustos 2023