“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Seni Seçer misin?

Dürüst Bir Soru...

Profesyonel olarak, işe alım için yüksek standartlara sahip olabilirsiniz. En üst düzeyde, en yüksek kalitede çalıştığınız ve iş yaptığınız konusunda ısrarcı mısınız? Kariyerinizde ne sıklıkla bir geri adım attınız yada kendinize bir performans değerlendirmesi yaptınız mı?

Soruyoruz?

Çünkü sık sık aynı eski şeyleri yapmanın bir oluğuna giriyoruz ve performansımızı geliştirebileceğimiz yolları aramayı, hizmet ve mükemmellik için kendi çıtamızı yükseltmeye ve “meşgul” olduğumuzun mantığına izin vermenizi istiyoruz. Neden köşeleri kesiyoruz ya da topu düşürüyoruz?

Örneğin bu ayın değerlendirmesi şudur: Kendinize bir inceleme yapın.

Performansınızı değerlendirirken bakmanız gereken 5 şey:

1. Müşterinizin yorumları: Mevcut ve geçmişteki müşterilerinizden olumlu yorumlar alıyor musunuz? Yeni işi sana mı yönlendiriyorlar? Müşterilerinize inceleme talep eden bir anket sağlıyor musunuz (yorumlarını paylaşma fırsatı sunun)? Değilse, iyi olduğunda pazarlama konusunda kullanabileceğiniz mükemmel bir geri bildirim yakalama şansınız yok ve istediğiniz kadar yüksek bir puanlama olmasa bile iyileştirmeye ihtiyacınız olduğu yeri öğrenmek için kullanın.

2. Diğer danışmanlar ile etkileşiminiz: Birlikte çalıştığınız danışmanlar sizinle iletişim kuruyor ve emlak paylaşımlarınız için sizinle etkileşime giriyor mu? Sizi öven yorumlarda mı bulunuyorlar yoksa profesyonelliğinizi sorguluyorlar mı? Elbette iş dünyasında her zaman profesyonel rakipler olacak, fakat sektördeki hiç bir profesyonelin işinize bağlılığınızı, sunmuş olduğunuz fark yaratan hizmetinizin kalitesini ve yeteneklerinizi sorgulamasına açık kapı bırakmamalısınız.

3. Sayıların: Listenizi kapatma oranınız nedir? Randevu oranınız nedir? Sonuçlarınız, hedeflerinizle bağlantılı mı? Aksi takdirde bu “insan” işindeki her şey zaman zaman duygusallaşabilir, ancak taban rakamları doğruyu söyler. Eğer hedeflerinizi müşteri dönüşümü ve listeleme / satış oranları ile tutturamıyorsanız, o zaman son sürat yanlış yolda koşuyorsunuz demektir.

4. Kimlik bilgileriniz: Kimlik bilgileriniz kariyer hedeflerinize ayak uyduruyor mu? Başka bir deyişle, sektörümüzün en çok ilgisini çeken alanlarda gereken eğitimleri alıyor musunuz? En iyi danışmanlar sürekli iyileştirme konusunda tutkulu ve kimlik bilgileri bunu yansıtıyor. Sizinki hangisi?

5. İçsel hakikatin: Bazen dünyanın geri kalanı tarafından bazı olumsuz şeyler katabiliriz hayatımıza. Fakat kalbimizde ve zihnimizde bu olumsuz düşüncelerin uzun süreli olmadığını biliyoruz. Hepimiz bu hayat yolculuğunda inişli çıkışlı bir yola sahibiz. Seni motive edecek en iyi şey nedir? Sana yani kendine söylediklerin nedir? Kendinizi geliştirmeniz için çok fazla alanınız var ya da oyununuzu güçlendirebileceğiniz alanlar. Bu iç hakikati dinleyin ve hareketlerinizi ve zihniyetlerinizi buna göre ayarlayın.

Yaptığınız her şeyde, birkaç adım geri gitmek ve her gün en iyi özünüzü masaya getirip getirmediğinizi değerlendirmek iyi bir şeydir. Eğer siz olmadığınızda (hırslı ve enerjik bir ruh haliniz), günlük eylem adımlarınızı daha iyi yapmak için 7/24 çalışman gerektiğini kendine söyle ve dengeni bul.

Hem kişisel hem de profesyonel yaşamınıza elinizden gelenin en iyisini getirin ve bu süreci yönetmek için yardım istemek konusunda çekinmeyin. İşinizdeki en iyilerin en iyileri tek başına olmuyor. Bir akıl hocası, yaşam koçu, beyin takımı grubu ya da üçü de size başarınızda katkı sağlarlar. Biz mükemmel değiliz, hatalarımızdan ders almayı bilmeliyiz.

DİĞER HABER
03 Eylül 2021