"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Gayrimenkul Danışmanının İzlemesi Gereken 7 Film

Birçok insan gerçek hayattan birazcık da olsa uzaklaşmak için film izliyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile filmlere erişim de kolaylaştı, artık bir tıkla istediğiniz filmi açıp izleyebiliyorsunuz. Dram, aksiyon, bilim kurgu, biyografi gibi birçok türde film var ve bu filmler insanların hayatında pozitif etkiler yaratabiliyor.

Bir danışman olarak sizin de izlediğinizde yeni şeyler keşfetmenize yarayacak ve ilham olacak filmler var. Bu yazımızda size izlemeniz gereken 7 filmden bahsedeceğiz. Ama filmlere geçmeden önce bir danışmana ilham verebilecek şeylerden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Aslında bu sorunun cevabı basit, çünkü neredeyse herkes gibi gayrimenkul danışmanlarını da başarı öyküleri motive ediyor. Eğer ki başarıyı gözlemler ve hedeflerine ulaşan insanların öykülerine tanık olursanız, siz de kendi hedefleriniz için çalışmak konusunda motive olabilirsiniz. Eğer ki bir de bu başarı öyküsü sizin alanınızla ilgiliyse, kendinize çıkarımlar yapıp işi gerçekleştirme şeklinizi de geliştirebilirsiniz.

Gelin şimdi her gayrimenkul danışmanının kendinden bir şeyler bulacağı ve mutlaka izlemesi gereken filmlere göz atalım:

1# Amerikalılar

glengarry glen ross ile ilgili görsel sonucu

Listeye kült bir filmle başlamak istedik. 1992 yapımı Glengarry Glen Ross (Türkçe’deki adıyla Amerikalılar); Al Paçino, Alec Baldwin, Kevin Spacey ya da Ed Harris gibi zamanının en ünlü aktörleri ile belki de satış ile ilgili izleyebileceğiniz en ilham verici film olabilir.

Film, Chicago’daki bir emlak ofisinin zor zamanlar geçirdiği bir sırada işten kimi çıkaracaklarına karar vermek için düzenledikleri yarışmayı anlatıyor. Bir gecede büyük satışlar yapması gereken çalışanların hedeflerine ulaşmak için uyguladıkları yöntemler izlenmeye değer.

Filmi izlerken her bir diyaloğa dikkat etmenizi istiyoruz, zira her bir konuşmadan çıkarılabilecek önemli dersler var.

2# Para Avcısı

wolf of wall street ile ilgili görsel sonucu

Listemize 2013 yapımı bir filmle devam ediyoruz. Para Avcısı, sadece Leonardo Di Caprio’nun oyunculuğu için bile izlenmeye değer.

Film 24 yaşındaki hırslı bir komisyoncunun kısa zamanda nasıl başarılı olduğunu ve bu başarının onu nasıl bir hayata sürüklediğini anlatıyor.

Bu filmi izledikten sonra müşterilerinizi nasıl etkileyebileceğinizi öğrenecek, ama aynı zamanda da başarı ve parayla baş edemediğiniz durumda hayatınızın nasıl ters yüz olabileceğinizi göreceksiniz. Filmden müşterilere yaklaşma bakımından örnek almanız, hayat tarzı açısından ise kaçınmanız gereken çıkarımlar yapabilirsiniz.

3# Kazan Dairesi

boiler room movie ile ilgili görsel sonucu

Sırada aynı Para Avcısı gibi borsa sektöründe hızla yükselip para kazanınca hayatı alt üst olan başka bir adamın hikâyesi var.

2012 yapımı olan Kazan Dairesi filminde, para kazanma hırsıyla kavrulan bir gencin borsada çalışmaya başlaması ve hızla yükselmesi konu ediliyor.

Film boyunca satış taktiklerinizle ilgili birçok çıkarım yapabilir, aynı zamanda da ana karakter gibi başarı için girilen riskin mantıklı olup olmadığını ve etik konuları sorgulayabilirsiniz.

4# Umudunu Kaybetme

pursuit of happiness ile ilgili görsel sonucu

Listeye bir tane de ağlama garantili film ekledik. 2006 yapımı bu Will Smith filmini beğeneceğinize neredeyse eminiz.

Film, çocuğuna bakmak zorunda olan bir babanın hiçbir şey bilmeden borsa sektörüne girmesini ve hayatını düzene sokmaya çalışmasını konu alıyor. Üstelik film gerçek bir hayat hikâyesine dayanıyor.

Filmi izlerken yeterince tutku ve istekle neler başarabileceğinizi görecek, başarının ulaşılabilir olduğuna inanacaksınız.

5# Rocky

rocky ile ilgili görsel sonucu

Motivasyon konusunda Rocky’siz bir liste biz kendi adımıza düşünemiyoruz. Evet, film pek de gayrimenkul piyasası ile ilgili değil, ama Rocky’nin özellikle ringde yaşadığı gelgitlerin sizin satış süreçlerinizle olan benzerliğini yok sayamazsınız.

İlki 1976 yılında çekilen serinin, 2016 yılında çıkan yeni versiyonuyla beraber toplamda 7 filmi var. Film ilk başta sıradan bir adam olan Rocky Bilboa’nın nasıl yenilmez bir boksöre dönüştüğünü konu alıyor.

Filmi izleyince başarmak isteyen insanların hiçbir aksaklığı engel olarak görmemesi gerektiğini ve her düşüşte daha sağlam ayağa kalkabileceğinizi bir boksörün gözünden göreceksiniz.

6# Boyun Eğmez

boyun eğmez ile ilgili görsel sonucu

Listemize çok bilinmeyen ama her gayrimenkul danışmanının mutlaka izlemesi gereken bir filmle devam etmek istiyoruz. Bu film tamamen düşünce yapınızı değiştirerek neler yapabileceğiniz hakkında.

Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yaptığı 2016 yapımı film, 2. Dünya Savaşı yüzünden iptal edilen olimpiyatlarda yarışacak ama asker olmak zorunda kalan bir adamın ıssız bir adada mahsur kaldığı 47 günü anlatıyor.

Filmi izledikten sonra zekâ ya da yeteneğin değil, ancak doğru bir bakış açısının başarı getireceğini görebileceksiniz.

7# Yeni Bir Başlangıç

jerry maguire ile ilgili görsel sonucu

Sırada istikrar ile ilgili kült bir film var. Hepinizin çok umutlar bağladığı ama başarılı olamadığı sözleşmeler olmuştur. Bu film dibe battıktan sonra nasıl kendinize geleceğiniz hakkında.

1996 yapımı ve baş rolünde Tom Cruise’ın oynadığı film, işten atılıp nişanlısı tarafından terk edildikten sonra her şeye sıfırdan başlaması gereken bir adamın hikâyesini anlatıyor.

Filmin ana mesajı belli, dibe battığınız durumlarda yükselmeniz daha kolay, çünkü artık önceden yaptığınız hatalar size başarılı olmak konusunda rehber olacak.

# Bonus: Modern Family :)

modern family phil ile ilgili görsel sonucu

Listemize bir tane de dizi ekledik, zaten bu diziyi daha önce de sizinle paylaşmış ve izlemenizi tavsiye etmiştik.

2009 yılından beri çekilen Modern Family, hem işiniz hakkında çıkarımlar yapabileceğiniz, hem de kahkahalar atarak hoşça vakit geçirebileceğiniz bir aile dizisi.

Dizi, 3 akraba ailenin hayatlarını ve birbirleriyle ilişkilerini çok güzel bir dille anlatıyor. Sizden ricamız, bölümleri izlerken Phil karakterine dikkat etmeniz. Bir gayrimenkul danışmanı olan Phil’in satış konusundaki yaratıcı fikirleri ile alışılmışın dışında düşünmenin önemini kavrayabilirsiniz.

Son bir şey daha: Borsa, Büyük Açık, Siyah Kuğu, Kazanma SanatıWhiplash ve Akıl Oyunları filmlerini aranızda izlemeyen varsa bu soğuk havalar sinema keyfi için birebir. O zaman çaylar demlensin :)

Keyifli seyirler.

DİĞER HABER
16 Aralık 2022