"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yüzde 70 Şansınız Var!

İşlemi tamamladınız, her iki taraf da noktalı çizgiyi imzaladı ve kendinize hatırı sayılır bir komisyon bedeli kazandınız. Cebinizde para ve birkaç memnun müşteriyle, bol kazançlı bir satışın ihtişamının tadını çıkarmaya tamamen hazırsınız.

Ama ya bundan bir yıl sonra zamanınızı, paranızı ve emeğinizi harcadığınız bu ev sahiplerinin adınızı bile hatırlamayacaklarını söylesek? Bu doğru. Hayatlarının en büyük finansal kararlarından birini almasına yardım ettiğiniz kişiler, danışmanlar listesinden adınızı bile seçemeyebilirler.

Üzücü gerçek şu ki, ev satın alanların yüzde 70'i bir yıl sonra danışmanlarının adını unutuyor. Hatırlanmak için hem eski hem de yeni müşterilerle ilişkiler kurmanız ve sürdürmeniz gerekir.

Bu nedenle, bir kere ve bitmiş yaklaşımı benimsemeyin; uzun süreli müşteri ilişkileri kurmak için bu üç yönergeyi izleyin:

Değer Sağlayın

Pek çok emlakçı, yeni müşteriler yetiştirmek için aynı tekniği kullanır - müşterilerin hayatlarına tek başına hiçbir değer katmayan kartpostallar ve herkese gönderilen mesajlar ve magnetler. Bu davranışınız, düşük bir yatırım getirisi sağlayan pahalı bir yaklaşım olabilir. Kendinizi müşterilerinizin zihninde ön planda tutmak, onları el ilanları ve e-postalarla boğmak anlamına gelmez. Değer sağlamak, müşterilerinize kişisel, ancak incelikli bir şekilde ulaşmak ve kullanacakları ve takdir edecekleri bir şey göndermekle ilgilidir.

Unutulmaz Ol

Kişiselleştirme, dijital çağımızda hatırlanmanın ayrılmaz bir parçasıdır. En küçük çocuklarını üniversiteye göndermiş olabilecek müşterinizin kişisel ipuçları gibi, müşterilerinizde yankı uyandıracak kişisel bir hikaye paylaşın. Kısa ama gerçek bir anekdot sunun ve artık uzaktaki bir emlakçı olarak değil, müşterilerinizin zor bir geçişle başa çıkmasına yardımcı olan sempatik bir arkadaş gibi görünmenizi sağlayın.

Unutmayın, bir arkadaşınızdan (ve danışmandan) doğru zamanda haber almakla aynı sonuçları sağlayabilecek hiçbir reklam kampanyası yoktur.

Görüşmeleri Başlat

İlgi çekici bir şey sağlayarak, müşterilerinizi aramanız sadece iş ilişkisini geliştirmekten öte aynı zamanda müşteriler tarafından da hoş karşılanacaktır. Müşterileriniz bu hoş ve faydalı görüşme sonunda mutlaka size teşekkür edecektir. Bize inanmıyor musunuz? Sadece eski müşterilerinizden birkaçını arayın ve neler söylediğine bakın.

Unutulma düşüncesi her satış profesyonelini korkutur, ancak tekrarlama ve yönlendirme işine güvenen emlak profesyonelleri için daha iyi ilişkiler kurmak çok önemlidir. Bizden söylemesi :)

DİĞER HABER
29 Ekim 2021